Aktualności
Zmiany trzech rozporządzeń do ustawy Pzp w związku z elektronizacją zamówień
Uprzejmie informujemy, że z dniem 18 października 2018 r. wchodzą w życie zmiany trzech rozporządzeń do ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.:
Elektronizacja zamówień powyżej progu UE
18 października 2018 r. wchodzi w życie obowiązek elektronizacji zamówień publicznych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, których wartość jest równa lub przekracza progi unijne.
Zmiana przesłanki unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Zmiana wprowadzona ustawą z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 1693)
Odrzucenie oferty – zmiana przesłanki
W dniu 28 sierpnia 2018 r. wchodzi w życie art. 80 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2018 r. poz. 1560), który nadaje nowe brzmienie art. 89 ust. 1 pkt 7d ustawy Pzp.
Przesunięcie pełnej elektronizacji zamówień publicznych
Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 sierpnia 2018 r. w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1603 została ogłoszona ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. zmieniająca ustawę - Prawo zamówień publicznych oraz ustawę o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Elektronizacja małych zamówień publicznych
Zgodnie z komunikatem dostępnym na stronie internetowej UZP, Urząd Zamówień Publicznych wyjaśnia, że przesunięcie obowiązku pełnej elektronizacji zamówień publicznych z 18 października 2018 r. na 1 stycznia 2020 r. dotyczy wyłącznie
Zalecane częściowe płatności w zamówieniach publicznych
Mając na uwadze konieczność zapewnienia efektywnego wydatkowania środków publicznych, Urząd Zamówień Publicznych przypominamy, że ustawa Pzp przewiduje stosowanie w umowach o zamówienie publiczne zapisów dotyczących płatności częściowych
Elektronizacja małych zamówień przesuniąta na 1 styczeń 2020 r.
W dniu 20 lipca 2018 r. Sejm RP uchwalił ustawę zmieniającą ustawę – Prawo zamówień publicznych oraz ustawę o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2744 i nr 2775).
Nowe rozporządzenia określające wysokości progów unijnych oraz średni kurs złotego w stosunku do euro
Uprzejmie informujemy, że w Dzienniku Ustaw RP z dnia 29 grudnia 2017 r. zostały ogłoszone nowe rozporządzenia określające wysokości progów unijnych oraz średni kurs złotego w stosunku do euro.
Nowe progi unijne oraz nowy średni kurs euro
Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 grudnia 2017 r. w Dzienniku Urzędowym Unii EuropejskiejUprzejmie informujemy, że w dniu 19 grudnia 2017 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
Wzmocnienie odwołania w przetargu poniżej progu UE
Sąd Najwyższy opublikował informację dotyczącą uchwał w sprawie stosowania art. 180 ust. 2 pkt 6 ustawy Pzp i art. 198f ust. 2 zd. 4 ustawy Pzp
Rozporządzenie w sprawie środków komunikacji elektronicznej
Publikacja Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępniania i przechowywania dokumentów elektronicznych
Aspekty społeczne w administracji rzadowej
W dniu 29 marca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła „Zalecenia w sprawie uwzględniania przez administrację rządową aspektów społecznych w zamówieniach publicznych”.
Nowa Rada Zamówień Publicznych
W dniu 6.03.2017 r. Wicepremier Mateusz Morawiecki powołał nową Radę Zamówień Publicznych.
Komunikat UZP w sprawie rozliczania podatku VAT jednostek samorządu terytorialnego
Na stronie internetowej Urzędu opublikowany został Komunikat Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotyczący stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 5 września 2016 r.
Odwołanie na wybór oferty w postępowaniach poniżej progów unijnych
Na stronie internetowej UZP opublikowano Informację o sprawach sądowych ze skarg Prezesa Urzędu na postanowienia Krajowej Izby Odwoławczej o odrzucaniu odwołań wniesionych w oparciu o przesłankę wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniach poniżej progów unijnych